pátek 10. května 2013

Kurz kváskování

Ekozahrada Pod věží má za sebou svůj druhý kurz a je to pěkné. Jsem vděčná za ohlasy od milých frekventantek, sešla se tu taková pěkná vyvážená ženská společnost, probral se kvásek, muži, ženy, chléb a čakry, teda jenom ta jedna, co se používá při vymíchávání těsta.Upekly jsme chleba a mazancobábovku, usmažily lívance a uvařily kyselo. Pak jsme to všechno snědly.


Nepostupovaly jsme ani zdaleka intuitivně, stanovily jsme si pěkné schéma a toho jsme se při tvorbě také držely. Nejčastější uváděnou jednotkou bylo arci "přiměřeně".


Pak se skoro všechny naučily háčkovat a vytvořily osobitou dekoraci, kterou jsme s nasazením života guerillově věšely na strom. Mám dobré reference od skupinky náhodně projíždějících spřátelených cyklistů, že jsme tvořily klidnou a velmi nenápadnou skupinku. :-)


Děkuji všem za účast a opět velmi vřele Pavlíně Vytiskové za fotodokumentaci! Těším se na další společně strávené chvíle u letních kurzů!

Komentáře: 2:

Blogger Silly Little Sheep řekl...

To háčkování chci vidět!!! :) Co zelená polodeka? použila se??

13. května 2013 v 6:56  
Blogger Hanka Kl. řekl...

Zelená deka se použila naprosto maximálně, tvořila základ celé akce! Háčkování musí někdo vyfotit za dobrého světla, měli jsme stoprocentní protisvětlo. :-)

13. května 2013 v 15:33  

Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka