úterý 8. srpna 2017

Včelaři a veletok

Výkonu předcházely dva roky pilných příprav, fyzikální veličiny bylo nutné brát v potaz. Důležité pro nás byly především proud a výkon.


Do proudu jsme vstoupili a začali podávat výkon.Po hodině dvaceti minutách už byli známí vítězové. Neuvěřitelné téměř tři kilometry, teplota vody 22 stupňů, průměrná rychlost borců až 2,1 km/h. Proud pomáhal jen zanedbatelně směšným průtokem 75 m3/sec.


Nad pivem v areálu už nebylo vítězů ani poražených.


Závěr: Včelařům je v Labi dobře. Jeho využití pro kočování směrem Štětí, Roudnice, Ústí nad Labem je bohužel dočasně omezené morovým pásmem. Ale my nezoufáme.

Komentáře: 3:

Anonymous Anonymní řekl...

Tak já vstanu brzo ráno, ještě za kuropění, pardon, andulkopění, že budu pracovat a uklízet... Uvařím si kafe, na deset minut sednu k pc, objevím toto, a přes hodinu tady čtu a čtu? :-)Jak bych to řekla...já si moc ráda pochutnám na pěkné, nápadité češtině... Děkuju. Mějte se pěkně! Jarmila

9. srpna 2017 v 6:00  
Anonymous Anonymní řekl...

Ahoj Hanko,

nemam na tebe kontakt, tak pisu sem. Nedavno jsem nasla moc pekne vyukove materialy o vcelach pro deti a hned jsem si na tebe vzpomnela ohledne tve vceli maringotky :)

http://zsjesenice.cz/clanky/projekty/den-zeme-vcely-projekt-clovek-a-jeho-svet-cz-1-07-1-1-32-01-0034

Je to v galerii dole pod clankem.

Krasny den,
Pavla

6. září 2017 v 9:49  
Blogger Hanka Kl. řekl...

Děkuju!!!

21. září 2017 v 8:50  

Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka